شایعه انتشار ویندوز 9 در سال 2014 و طراحی ویندوز 10 به صورت
23 شهریور

ویندوز 8 به اولین سالگرد تولیدش نزدیک می شود و این درحالی است که معمولا وقتی یک ورژن جدید از یک محصول شروع به کار میکند مایکروسافت معمولا آن ورژن را به مدت چند سال ثابت نگه مدارد.با این حال مایکروسافت به این رویه سرعت بخشیده و طبق سایت Geek.com  شایعه شده است که بر اساس برنامه نسخه 9 در سال آینده منتشر می شود.


بر اساس یک منبع بی نام who goes by WZOR (منبعی که پشت پرده اخبار متعدد لو رفته از مایکروسافت می باشد) ویندوز 9 در سال 2014 منتشر خواهد شد(نسخه beta در زانویه و نسخه full در نوامبر) هیچ جزئیات دیگری در دسترس نیست به جز اینکه در ویندوز 9 *aero ویندوز که در ویندوز 8 غایب بود به حالت سابق باز می گردد زیرا این یک ویژگی خاص برای کاربران مشتاق ویندوز می باشد.
جزئیات در مورد ویندوز 10 نیز آماده شده. ادعا شده که ویژگی این نسخه این است که این نسخه یک "“cloud OS است یعنی تمام پردازشها و محاسبات بر روی سرور مایکروسافت انجام می شود و برروی سیستم شما منعکس می گردد و تمام اجزای قدرتمند حذف و تنها با داشتن یک سری قطعه مورد نیاز اولیه این برنامه اجرا می شود ویندوز 10 اساسا یک یک سرویس ابری جدید برای مایکروسافت است. هم چنین office 365   و new Xbox Cloud در Xbox One این کمپانی را به سمت cloud ecosystemدر آینده سوق می دهد.


البته باید یادآور شویم که این که خبر شایعه شده است و امید است که این شرکت با تمام سختی ها سیستم ابری را راه اندازی نمایید.
و این نکته نباید فراموش شود که ما هنوز منتظر انتشار نسخه 8.1  از این کمپانی در October 2013  هستیم.

-
* AEro ویندوز یک واسط گرافیکی کاربر است که قالب پیش‌فرض ویندوز ویستا و ویندوز ۷ بوده و به صورت غیر پیش‌فرض در سیستم‌عامل ویندوز سرور ۲۰۰۸ نیز موجود می‌باشد. نام آئرو از سرواژه‌های Authentic (قابل‌اعتماد)، Energetic (پرتوان)، Reflective (بازتابنده) و Open (آزاد) ساخته شده‌است. این واسط گرافیکی به مراتب تمیزتر، پرقدرتر، کارآمدتر و زیباتر از قالب لونا می‌باشد که در ویندوز اکس‌پی مورد استقاده قرار گرفته‌است. از ویژگی‌های آئرو می‌توان به پنجره‌های شفاف، تصاویر بند انگشتی و آیکن‌ها واقعی‌تر و تصاویر متحرک اشاره کرد.

 

ترجمه از آقای سیدسجاد میرصانع

نظرات


پیام بگذارید